Řešení,
na které
se můžete spolehnout
  Volejte 605 817 076

Refinancování pro bytové domy

10. 05. 2017

Refinancování je v dnešní době poměrně žhavé téma, a to zejména díky nynějším zajímavým úrokovým sazbám. Snad každý již o něm slyšel – jedná se, zjednodušeně řečeno, o možnost převést svůj dluh od jednoho bankovního ústavu k druhému, a to za mnohdy i výrazněvýhodnějších podmínek. Stejně jako u fyzických osob funguje tento princip i mezi bytovými družstvy a společenstvími vlastníků jednotek.

Většina objektů, které již prošly nějakou větší stavební úpravou, ať se jednalo o zateplení bytových domů, vybudování či rekonstrukci výtahů, balkónů nebo lodžíí atp., si na tyto velké akce brala úvěr od banky a v současnosti jej splácejí. Tyto úvěry mají ovšem úrokové sazby nastaveny mnohdy i nad 5,5%, což bylo v dané době zcela normální, ale dnešní úrokové sazby se pohybují okolo 1,5% – tak proč toho nevyužít, když takto lze ušetřit třeba i několik milionů korun?

Mnoho lidí bydlících v bytových domech či vlastnících nějaký takovýto byt tyto věci neřeší vůbec nebo jen okrajově. Někdy sice o této možnosti vědí, ale bojí se náročnosti procesu či zde vyvstávají další „problémy“, kdy byli někým v bance informováni o tom, že je zde sankce a tudíž se to nevyplatí, či že zde hrozí ztráta dotace.

My, jako odborníci, kteří se touto problematikou dlouhodobě zabývají, máme ovšem zaznamenány případy, kdy bytové domy i přes sankci téměř dva miliony korun další téměř dva miliony ušetřily na úrocích. Co se týče dotací, umíme je převést s garancí, že o ně nepřijdete, ani nebudou žádným způsobem kráceny.

Pokud žijete v bytovém domě a není vám jedno, jakým způsobem se hospodaří s vašimi penězi, kontaktujte nás a my vám poskytneme bezplatnou konzultaci a rozbor možného refinancování včetně všech úspor, výhod a nevýhod. Následně vám zajistíme kompletní servis, a to vše přímo u vás v domě.

Není potřeba nikam jezdit ani vypisovat složité dokumenty. Potřebujeme od vás pouze původní úvěrovou smlouvu a případnou smlouvu o dotaci, na základě kterých vám zcela bezplatně doporučíme další postup. Spoluprací s námi ušetříte jak vaše peníze, tak váš čas!

Mgr. Karel Stejskal – poradce
Mobil: +420 604 962 339
E-mail: K.Stejskal@tomanfinance.cz

  My Vám
zavoláme!